W dniu dzisiejszym rynek spawalniczy podbijają spawarki inwertorowe, które są lekkie, niewielkich rozmiarów, banalne w obsłudze i nie obciążają sieci elektrycznej, aż do tego stopnia co pospolite spawarki. Spawarki inwertorowe, są o wiele szczególniej użyte przez profesjonalistów w trakcie ich roboty. Na nieszczęście miewają one również bardzo trudną budowę, i z tego aspektu mają możliwość być naprawiane tylko i jedynie w wyspecjalizowanych serwisach.

Spawarki inwertorowe szturmem podbiły rynek urządzeń stosowanych w spawalnictwie. Udaje się chociażby pokusić się o stwierdzenie, iż wolno, stopniowo, ale za to niezwykle z powodzeniem wypierają ze sprzedaży sprzęty stosowane jeszcze kilkanaście lat wstecz.

Charakterystyka spawarki inwertorowej

Charakteryzują dużo niższym zużyciem prądu, dlatego mają możliwość operować w sieci jednofazowej zamiast trójfazowej. Spawarka inwertorowa umie być znacznie bardziej mobilna niż spawarka transformatorowa. Moglibyśmy ją transportować w lekkiej walizce, zamiast nosić cały ciężki urządzenie lub nie przesuwać, bo spawarka jest zbyt ciężka. Spawarka inwertorowa pozwala pracować w mniejszych obszarach, dzięki swoim rozmiarom. Mniejsze zużycie prądu świadczy, że tego rodzaju spawarka potrafi działać rzeczywiście w każdym miejscu tam, gdzie występuje gniazdo 230V, a nie 400V, które jest znacząco rzadziej spotykane. Wyposażone są w długi kabel umożliwiający sprawne i wygodne wykonywanie pracy.

Przykładowo, w porównaniu do urządzeń spawalniczych wykorzystywanych do spawania MMA, spawarki inwertorowe mogą się pochwalić w dużej mierze ogromniejszą wydajnością, a praca z nimi wymaga znacząco krótszych przerw, następujących z o wiele mniejszą częstotliwością. Spawarki inwertorowe to też sprzęty potrzebujące względnie niedrogich produktów podobnych, a i też rezultaty pracy zasługują na kilka słów omówienia. Dzisiejsze spawarki inwertorowe pozwolą wykonanie spoiny ekstremalnie wręcz wytrzymałej, oczywiście o ile są użyte przez wprawne ręce.

Dodatkowo spawarki inwertorowe zostały przemyślane tak, żeby nie zajmowały nadmiernie dużo miejsca – w przypadku tego sprzętu masa funkcji udało się zamknąć pod dość niewielką pokrywą, co czyni je o wiele więcej mobilnymi. Spawanie urządzeniem tego rodzaju jest możliwe nawet w warunkach zwykłego gospodarstwa domowego, ze względu na standaryzowany przepływ prądu, dostosowujący mocy codziennej sieci bez potrzeby wykorzystywania dodatkowego generatora prądu. Spawarki takie są również znacząco bardziej odporne na niespodziewana wahania poziomu energii elektrycznej, co nie zazwyczaj możemy było mówić o nieco starszych urządzeniach. Prawie każdy wymagający od sprzętu mobilności, wydajności i kompaktowych wymiarów jednocześnie, winien zwrócić drobiazgową uwagę na te właśnie, dzisiejsze urządzenia.

Oznacza to, że spawanie jest znacząco wygodniejsze i nie wymusza dodatkowego wykorzystania z generatora prądu. Spawarki te są też odporne na wahania prądu w sieci, co udostępnia na skorzystanie dłuższych przedłużaczy. Dzięki temu spawanie jest w wyższym stopniu sprawne i tańsze, ze aspektu na tańsze koszty na prąd.

Spawarka inwertorowa przyda się każdemu, którzy zechcą spawać elektrodami alkalicznymi do stali stopowych albo aluminium i kto korzysta z najprostsze elektrody rutylowych.